Dřevěná okna

Firma Stolařství Hanzlík vám vyrobí dřevěné okna s dlouhou životností.
Dřevěná okna se Vám zalíbí na první pohled.

Dřevěná okna na míru

Jsou tradiční součástí rodinných domů
Nejen pro to, že se k rodinnému domu prostě nejlépe hodí, ale mají i výborné tepelně-izolační vlastnosti, které snižují náklady na vytápěni domu a vynikají pevnosti, minimálni roztažnosti, snadnou údržbou a vysokou životnosti.

Zapomeňte na natírání
Moderní výrobní technologie navíc životnost dřevěných oken prodloužily. Například současné elastické akrylové a UV odolné lazury zajišťují trvanlivost povrchové úpravy. Proto jsou obavy z nutnosti natírání dřevěných oken malicherné, patří již minulosti.

Na správné velikosti a orientaci oken záleží
Velikost oken přímo ovlivňuje nejen množství světla dopadajícího do místnosti, ale taky tepelnou ztrátu místnosti. I v případě použití nejlepších oken, která trh nabízí, je okno téměř vždy místem největšího úniku tepla. Vhodně orientovaná okenní plocha může být naopak zdrojem pasivních solárních zisků, které mohou výrazně ovlivnit celkovou energetickou koncepci domu. Umožňuje-li to situační řešení stavby na pozemku, je vhodné orientovat maximum prosklených částí stavby jihovýchodním směrem. Po chladnější noci se tak dům dříve prohřeje a odpolední slunce již nebude ohřátý interiér ovlivňovat s takovou účinností jako při orientaci na jihozápad.

Óda na dřevo
Tohle si odpustit nemůžeme. Dřevo je obnovitelným materiálem, který při svém vzniku spotřebovává skleníkový plyn oxid uhličitý. Připomeňme, že využívání obnovitelných materiálů je důležitým předpokladem pro dosažení trvale udržitelného rozvoje Země. Za výrobky ze dřeva, tedy i za dřevěnými okny, se skrývá minimální množství "šedé energie". Ta představuje součet všech energií spotřebovaných na výrobu nejen produktu samotného, ale i jednotlivých materiálů, jejich dopravu a taky jejich redyklaci. Takže při výběru oken by mělo hrát hlavní roli i ekologické cítění staveníka a v neposlední řadě i pěkný vzhled přírodního materiálu - dřeva.

Video ukázka z výroby

Připravujeme pro Vás malou videoukázku z výroby dřevěných oken.

Dřevěná okna na míru
Dřevěná okna na míru

FACHMAN ROKU 2011

Naše firma byla na podzim roku 2011 nominována spokojeným zákazníkem do soutěže moravskoslezského deníku "Fachman roku" ve které jsme se dostli mezi poslední tři finalisty a obsadili krásné druhé místo. Vše zhotovujeme na zakázku na základě vašich požadavků, z masivního dřeva, dýhované dřevotřísky nebo laminátových dřevotřískových desek.

Galerie dřevěná okna

STOLAŘSTVÍ Hanzlík se specializuje se na dřevěná okna a vchodové dveře